Zdrowie i opieka jest
priorytetem w Wyjątkowym Domu.

Zdrowie i opieka jest priorytetem w Wyjątkowym Domu. Stawiamy właśnie na nie aby, Mieszkańcy byli świadomi czym jest zdrowie i jak należy o nie dbać. Zadbamy o profilaktykę i wszystkie obszary warunkujące zdrowie. Dom będzie w pełni dostosowany do potrzeb i do stanu zdrowia Mieszkańca.  

Unikalny kompleks trzech Wyjątkowych Domów, to specjalny program przygotowany i dostosowany do konkretnej osoby. Wyjątkowy Dom, to kompleksowa opieka z uwagi na różną kondycję fizyczna i psychiczną Mieszkańców. Czekają tu miejsca dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą przebywać w swoim dotychczasowym miejscu. Dla tych, którzy potrzebują wsparcia w czynnościach dnia codziennego, jak i tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas. Personel w Domu ma to wszystko na uwadze i dopasuje rodzaj pomocy. Dotyczy to osób przebywających tu tymczasowo, jak i na stałe. Mieszkańcy będą pod opieką wielu specjalistów. Otrzymają kompleksową pomoc pielęgniarek, opiekunów medycznych, ortopedów, kardiologów, instruktorów, terapeutów, psychologów, dietetyków czy  rehabilitantów. 

W naszym Domu zastosujemy innowacyjne rozwiązania dla zdrowia. Zastosujemy nowatorskie metody oddziaływań, wszystko po to, by lepiej funkcjonować. Będziemy prowadzić zajęcia takie jak: slow jogging, joga, smovies oraz wiele innych inspirujących aktywności. Oczywiście dla poprawy stanu zdrowia wprowadzamy treningi umiejętności społecznych, budżetowe, czy formy zajęć relaksacyjnych, aromaterapie i wiele innych. Wiemy, że najlepszą formą powrotu do zdrowia jest praca, dlatego w Wyjątkowym Domu aktywizujemy przede wszystkim zawodowo. 

Nowoczesne podejście do rehabilitacji osób chorujących psychicznie powinno być szerokie i kompleksowe, wychodzimy poza przestarzałe działania nakierowane na usuwanie tylko deficytów. My odwołujemy się do zasobów, zorientowani na wzmacnianie procesów zdrowienia. Poprzez realizację programu wsparcia, który będzie najlepszą drogą do osiągnięcia samodzielności, poprawy jakości życia i satysfakcjonującym dla  osoby chorej. 

Głównym naszym celem jest przygotowanie Mieszkańców do wyjścia poza Dom, powrót do niezależnego życia. Ważne jest przywrócenie swojego aktywnego, świadomego zdrowia, uśmiechniętego i chętnego do działań człowieka. Wszystkie działania zmierzać będą właśnie w tym kierunku.