I Ty możesz zostać Budowniczym
Wyjątkowego Domu

Artykuły

Geniusz i szaleństwo cz. III


Zapraszamy do lektury już trzeciej części z cyklu artkułów dotyczących związków pomiędzy zaburzeniami psychicznymi i kreatywnością. Przedstawiamy wam ciąg dalszy listy znanych ludzi 

Geniusz i szaleństwo cz. II


Zapraszamy do lektury drugiej części z cyklu artkułów dotyczących związków pomiędzy zaburzeniami psychicznymi i kreatywnością. Ogólnie rzecz biorąc, we współczesnym podejściu ogółu do osób chorujących psychicznie dominuje lęk, nastawienie dyskryminujące i stygmatyzujące chorych. Właściwie tylko specjaliści zdają sobie sprawę z tego, że już od starożytności ludzi chorujących psychicznie uważano za obdarzonych szczególnymi talentami i mocami kreatywnymi. 

Geniusz i szaleństwo cz. I


Zapraszamy do lektury cyklu artkułów dotyczących związków pomiędzy zaburzeniami psychicznymi i kreatywnością. Ogólnie rzecz biorąc, we współczesnym podejściu ogółu do osób chorujących psychicznie dominuje lęk, nastawienie dyskryminujące i stygmatyzujące chorych. Właściwie tylko specjaliści zdają sobie sprawę z tego, że już od starożytności ludzi chorujących psychicznie uważano za obdarzonych szczególnymi talentami i mocami kreatywnymi. 

15 Mitów o Domach Pomocy Społecznej 


Domy Pomocy Społecznej to miejsca, które przez wiele osób postrzegane są  w  sposób  krzywdzący  i  zupełnie  niezgodny  z  rzeczywistością. Postrzegane są jako instytucje opresyjne, tymczasem ich główną funkcją jest zapewnienie niezbędnej opieki, bezpieczeństwa ale też postawienie mieszkańcowi maksimum autonomii i podmiotowości. (...)